Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 

 

Pobierowo – to niewielka, malownicza miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim. Właśnie tu – w cichym i spokojnym punkcie Pobierowa w ośrodku „Pisz” w dniach 21.05-26.05.2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej z Sulikowa wraz z opiekunami spędzili czas na zielonej szkole. Oprócz „wylegiwania” się w promieniach słońca na pięknej, piaszczystej plaży, spacerów po lesie i deptaku, na uczniów czekało mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

W Rewalu- w Parku Wieloryba- w jedynym miejscu w okolicy, w którym jednocześnie bawiąc się i ucząc można dowiedzieć się wiele na temat morza, dzieci w specjalnie przygotowanych czterech sekcjach tematycznych mogły podziwiać ok. 100 modeli ryb i ssaków morskich w różnych rozmiarach. Największym okazem był: Płetwal błękitny- ok. 35 m długości. Idealnym miejscem zapewniającym rozrywkę i świetną zabawę okazała się Bajkowa Chata, która przeniosła nas w świat baśni i fantazji. Tutaj w mrocznym lesie zobaczyliśmy „Jasia i Małgosię” w piernikowym domku, odwiedziliśmy komnatę „Śpiącej Królewny”, „Pinokia” i „Królowej Śniegu”. Niezapomnianą przygodę przeżyliśmy w Niechorzu wspinając  się na najpiękniejszą na całym wybrzeżu Latarnię Morską. Z góry oglądaliśmy wspaniały widok na morze i okolice. W fantastyczne miejsce- pełne żywych i egzotycznych okazów motyli udaliśmy się z przewodnikiem. W Motylarni zlokalizowanej tuż pod latarnią morską w Niechorzu, dzieci mogły poznawać różne gatunki motyli egzotycznych, które swobodnie latały i obsiadały zwiedzających. Unikalnych i niepowtarzalnych wrażeń dostarczyły nam ruiny Kościoła w Trzęsaczu. Program zielonej szkoły był wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Dzieci codziennie korzystały z kąpieli wodnych w basenie, grały w piłkę, bawiły się na placu zabaw, tańczyły na dyskotece, piekły kiełbaski na ognisku, śpiewały turystyczne piosenki, spacerowały po plaży i obserwowały zachody słońca. Czas minął bardzo szybko i choć niektórzy nie raz uronili łzę z tęsknoty za rodzicami, to do domu wrócili uśmiechnięci i zadowoleni z mnóstwem miłych wspomnień. Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych doświadczeń i pozytywnych przeżyć.


 

Nasza Szkoła

Logowanie

Odwiedzają nas

Odwiedza nas 289 gości oraz 0 użytkowników.

Wyślij email

Email:(*)
Temat:(*)
Wiadomość:(*)
Jeden + Jeden=(liczba)?

Kontakt

ul. Zgorzelecka 28, 59-975 Sulików

Telefon: (75) 77-87-353

Fax: (75) 77-87-353

  Email: sekretariat@zspigsulikow.pl

Kalendarz

Styczeń 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Copyright ? 2008 - 2013 JoomlaShine.com. All rights reserved.