Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 

Dnia 12 maja 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Sulikowie mieli niepowtarzalną okazję przenieść się w magiczne miejsce, gwarantujące niezapomnianą przygodę. O godz. 7.30 spod szkoły uczniowie klas: IVa, IVb, VIa, VIb wraz z wychowawcami: p. Iwoną Kusiak- kierownikiem wycieczki, p. Beatą Garbulińską, p. Iwoną Szatkowską, p. Agnieszką Krupą wyruszyli w niezwykłą podróż do Krasiejowa -  do Jura- Parku Nauki i Rozrywki. Wycieczka edukacyjna pozwoliła dzieciom na rozszerzenie i uzupełnienie wiedzy zdobywanej w szkole. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi pojęciami i zagadnieniami dotyczącymi życia dinozaurów i pracy paleontologów.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Kapsuły Czasu- wsiadając do kolejki, przemierzyliśmy 300-metrowy tunel, udaliśmy się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Przenieśliśmy się w czasy, gdy Ziemia jeszcze nie istniała. W niesamowicie realistycznej scenerii, połączonej z najnowszymi osiągnięciami technologii multimedialnych, obejrzeliśmy wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Mieliśmy również możliwość przejść przez ścieżkę edukacyjną, która prowadziła przez teren wyrobiska i miała długość ok. 1.500 metrów, wzdłuż której rozmieszczone były rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów- wszystkie w naturalnej wielkości, wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły. Przez przeszkloną podłogę w Pawilonie Paleontologicznym mieliśmy okazję podziwiać największe w Europie zabezpieczone skamieniałości triasowych płazów i gadów. Jest to jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. W kinie emocji- 5D, oprócz trójmiarowego obrazu, mogliśmy doznawać także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych. Te efekty pozwoliły nam przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie. Jak wygląda z bliska podwodne życie ogromnych gadów, sprawdziliśmy w Prehistorycznym Oceanarium. Oko w oko mogliśmy zmierzyć się z gatunkami w ich naturalnej wielkości, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Po intensywnej dawce wiedzy przyszedł czas na zabawę i rozrywkę. W parku rozrywki na każdego czekała spora dawka emocji i zabawy- karuzele, kolejki, zjeżdżalnie, trampoliny, 12-metrowe wieże, statek piracki itp.- to tylko niektóre z licznych atrakcji, które mieliśmy okazję wypróbować. Na koniec pobytu upiekliśmy samodzielnie kiełbaski, kupiliśmy pamiątki i o godz. 20.30 wróciliśmy do Sulikowa. 

Nasza Szkoła

Logowanie

Odwiedzają nas

Odwiedza nas 270 gości oraz 0 użytkowników.

Wyślij email

Email:(*)
Temat:(*)
Wiadomość:(*)
Jeden + Jeden=(liczba)?

Kontakt

ul. Zgorzelecka 28, 59-975 Sulików

Telefon: (75) 77-87-353

Fax: (75) 77-87-353

  Email: sekretariat@zspigsulikow.pl

Kalendarz

Styczeń 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Copyright ? 2008 - 2013 JoomlaShine.com. All rights reserved.